Velikonoce na Hluboké znovu lákají na obří kraslice

Stezka za obřími kraslicemi v Hluboké nad Vltavou bude letos rozdělena do tří samostatných okruhů a nabídne návštěvníkům k vidění celkem 27 gigantických malovaných vajec. Slavnostní otevření spolu s celodenním doprovodným programem proběhne v neděli 21. dubna a zahájí tak rovněž letošní turistickou sezónu v Hluboké nad Vltavou.

Obří 700 kilogramů vážící betonová vajíčka jsou od prvních jarních dnů přetvářena umělci v nádherné kraslice, které budou zdobit hlubocká zákoutí až do konce května. „Tento rok jsme se opět snažili vybírat kraslicím nová a zajímavá místa, která by návštěvníky stezky přivedla do turisticky méně probádaných lokalit,“ uvedla vedoucí projektu paní Valerie Chromá.

Nedílnou součástí Velikonoc na Hluboké je i charitativní myšlenka s názvem Řetěz naděje. Letos ve znamení pomoci dvěma mladým chlapcům z hlubockého okolí. Danielovi a Jakubovi mohou dárci přispívat již tradičně zakoupením startovného do Velikonočního běhu, který odstartuje v neděli 21. dubna od 11 hodin, příspěvkem v odpolední rodinné hře s mapou, při níž hledají jednotlivci, týmy či rodiny obří kraslice nebo zakoupením drobností v souběžně konaném hlubockém jarmarku.

Tento rok jsme program rozšířili o několik zajímavých akcí. Kromě stavění nového kříže do křížové cesty kolem hlubockého kostela budeme vysévat takzvané motýlí loučky či pořádat charitativní golfový turnaj,“ vyjmenovává novinky Jan Vlasák ze spolku Hope4you z.s.. „Tím, že jsou letošní Velikonoce posunuty až na konec dubna, se těšíme, že se konečně při hledání i trochu zapotíme,“ zakončuje s úsměvem pozvánku na hlubocké Velikonoce paní Valerie Chromá.