Pomohli jsme

V roce 2015 – nové kolo 

12705649_191359904567451_1526826294503890998_nDíky prvnímu ročníku Velikonoc na Hluboké se podařilo získat 24 607 Kč na nákup nového kola a cyklistického vybavení pro tělesně hendikepovaného sportovce Jaroslava Blažka z Hluboké nad Vltavou.

Jednačtyřicetiletý Jaroslav Blažek se stal v roce 1990 mistrem světa v cyklotrialu v kategorii kadetů. O čtrnáct let později však při autonehodě utrpěl zranění, jejichž důsledkem bylo trvalé těžké tělesné postižení. Jeho velkou vášní je stále jízda na kole, která je pro něj navíc snazší pohybovou aktivitou než chůze. „Výtěžek ze startovného bude použit podle jeho výběru na nákup nového horského kola, případně cvičebních pomůcek, rotopedu apod,“ uvedla organizátorka projektu a vedoucí Centra volného času Poškolák v Hluboké nad Vltavou, Valerie Chromá.

 

 

V roce 2016 – elektrický skútr

Předáním e13048075_222365364800238_3783286278378603795_olektrického skútru v pátek 15. dubna v centru Hluboké nad Vltavou vyvrcholila dobročinná akce Velikonoce na Hluboké 2016. Nový elektrický skútr pro hendikepované si převzala občanka města a aktivní členka hlubockého pěveckého sboru Záviš, paní Jitka Fikotová.

Náklady na pořízení vhodného dopravního prostředku pro tělesně postiženou rodačku z Hluboké pokryl nejen charitativní velikonoční závod po trase Stezky za obřími kraslicemi, který se v Hluboké uskutečnil v sobotu 26. března, ale i štědří dárci jako například Nadace ČEZ, město Hluboká nad Vltavou či společnost WEDOS. „Nemalou částkou přispěli také adoptivní rodiče kraslic či jednotlivci, kteří zakoupením mapky s rozmístěním vajíček, náramku nebo jen dobrovolným peněžním darem, pomohli splnit jeden sen,“ uvedla organizátorka projektu Stezky za obřími vejci, vedoucí Centra volného času Poškolák v Hluboké nad Vltavou, Valerie Chromá.

Energickou, veselou a dobrosrdečnou ženu se před 12ti lety rozhodl osud vyzkoušet. Šest týdnů lékaři bojovali o její život. Nezdolný optimismus Jitky Fikotové nakonec zvítězil, ale nebylo to vítězství zadarmo. Amputovaná levá noha a k tomu přidružené komplikace jí dodnes ztrpčují život. „Podpora hendikepovaných je vedle sportu, kultury, vzdělání či volnočasových aktivit pro celé rodiny, jednou z hlavních oblastí které podporujeme. I proto jsme neváhali,“ zdůvodnil angažovanost dárců mluvčí Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ Marek Sviták.

Aktivní zpěvačka jen velmi těžce zakrývala při děkovné řeči slzy dojetí. „Děkuji dárcům, děkuji organizátorům a všem co za mě běželi. Nedokážete si představit, co to pro mě znamená, moci se opět sama venku pohybovat bez doprovodu,“ poděkovala dárcům za velkého potlesku paní Jitka. Příběh ženy, která alespoň částečně zvítězila v boji o vlastní život a neztratila optimismus, dojal i dodavatele elektrického skútru. „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit dobrou věc. Rozhodli jsme se navíc přidat ještě nový mechanický invalidní vozík,“ reagoval pro paní Jitku zcela nečekaně zástupce společnosti Meyra.

V roce 2017 – dva kapnometry

TwPuBLz

Výtěžek z charitativních akcí v roce 2017 byl věnován rodině Pirošukových v podobě zakoupených lékařských přístrojů v celkové hodnotě 632 066,- Kč.

Sourozenci Ondřej (*2012) a Antonín (*2015) z Českých Budějovic trpí kongenitálním centrálním hypoventilačním syndromem (CCHS), též nazývaným Ondinina kletba. Jedná se o velmi vzácné onemocnění, jehož následkem je zástava dechu ve spánku a následná smrt. Pomocí přístroje zvaného Kapnometr, který během spánku mimo jiné hlídá hladinu CO2 lze smrt obelstít.