Jubilejní VELIKONOCE NA HLUBOKÉ / 2024

Letošní jaro oslavíme! „Velikonoce na Hluboké“ čeká jubilejní desátý ročník!

Víc jak 30 pomalovaných unikátních obřích kraslic potkáte už podesáté uprostřed města Hluboká nad Vltavou i v okolní přírodě od 29. března do 28. dubna 2024. Díky svému charakteru rodinné a zároveň charitativní akce jsou „vajíčka“ jednou z nejvyhledávanějších společenských aktivit brzkého jara v České republice. Návštěvníků každým rokem přibývá.

Po období čtyř týdnů je možné navštívit pěší stezku lemovanou malovanými vajíčky. Příjemná a zábavná jarní procházka potěší všechny věkové kategorie. K programu měsíční akce patří závody pro děti, rodiny s kočárky, pro sportovce specialisty… Letos poprvé zavítají vajíčka také do Hrdějovic a Opatovic. Právě tam je můžete vyjet hledat na bicyklech – a to je další novinka! Desáté výročí, deset kilometrů „cyklistické desítky“! Hrrr do Hrrrdějovic!

 

V ROCE 2024 PODPOŘÍME:

Tátu, mámu a syna nákupem elektrického dvojkola!

Dvojkolo se stane letošním symbolem charitativní akce, která „Velikonoce na Hluboké“ provází.

Jak říká jedna z organizátorů projektu, Valerie Chromá: „Díky dobročinnosti se učíme pomáhat i přijímat. Naučit se kolem sebe dívat a vnímat, kde je pomoc potřeba, je úkol pro všechny. Spolek Hope 4 You se o to snaží, a díky „vajíčkům“ se to snad daří. Proto letos myslíme na složitou situaci rodiny s dítětem s nesnázemi, které přináší handicap autismu. Elektrické kolo smysluplně pomůže ve společném využití času, a to jak psychicky, tak fyzicky. Táta, máma a syn už mají dlouhodobě a poctivě natrénováno na obyčejném dvojkole, a věřte, že je to „makačka“. Proč neulehčit alespoň to málo, co ulehčit jde, když ulehčit víc nemůžeme?“

ŘETĚZ NADĚJE propojuje různé drobné charitativní aktivity v silný řetěz, který získává finanční prostředky na podporu hendikepovaných. Můžete se přidat darem nebo dobročinnou aktivitou.

Řetěz naděje už za dobu své existence věnoval 1 942 499 Kč.

 

PROGRAM VELIKONOC NA HLUBOKÉ

 

STEZKA ZA OBŘÍMI KRASLICEMI

TERMÍN: 29. března – 28. dubna 2024

Dlouhodobá expozice obřích kraslic umístěných na čtyřech různě dlouhých okruzích.

 

RODINNÁ HRA S MAPOU

TERMÍN: pátek 29. března – neděle 31. března 2024

Zábavná hra s mapou, na každém z okruhů stezky za obřími kraslicemi. V průběhu hry se budou luštit tajenky a plnit další vložené úkoly, včetně točení kolem štěstí a cvrnkání kuliček do důlku.

 

DOBROČINNÝ ORIENTAČNÍ BĚH

TERMÍN: pátek 29. března 2024, od 11:00

Běžecký závod na 10 km. Trať vede zámeckým parkem a v okolí Hluboké. Start a cíl je na stejném místě. Při tomto běhu hraje důležitou roli práce s mapou.

 

SPECIÁLNÍ CYKLISTICKÁ DESÍTKA

TERMÍN: 29. března – 28. dubna

Novinka pro cyklistické nadšence – HRRRR DO HRDĚJOVIC!

Projekt s obřími vajíčky tedy letos završí první desetiletí své existence. Určitě je dobré ho v mnoha ohledech pochválit. A poděkovat organizátorům, kteří si v počátcích ani zdaleka nedokázali představit, kolik práce a času obnáší plánování akce, kolik nápadů, namáhavých myšlenek, popsaných papírů a okousaných propisek, kolik telefonátů, kolik úkolů, kolik aktivity, fyzické práce, kolik barev, malování „na šikmou plochu“ a také kolik pracného a těžkého zvedání vajíček… je s tím báječným nápadem spojeno. Každý ročník se snaží „vypilovat“ k dokonalosti. Aby byl zase jiný, obměněný, ale v principu stále stejný – vajíčka pro radost všech a dobročinný dar pro konkrétního člověka nebo rodinu. Dar, který pomůže. Kolik inspirujících setkání, kolik lidského úsilí ve prospěch věci, kolik úsměvů a hřejivých pocitů přitom všichni nasbírají…

Ať se vše podaří i po desáté! A do budoucna přejeme další úspěchy.

„Velikonoce na Hluboké 2024“ s obřími kraslicemi se blíží. Můžeme se těšit a mezitím si krátit nedočkavost. Jak? Radostí z probouzející se přírody. Zaděláme na mazance, ochutnáme vajíčkovou pomazánku, otevřeme vaječný koňak. Velikonoce jsou za dveřmi. Přijďte si je na Hlubokou vychutnat.

Záštitu nad Velikonocemi na Hluboké převzal starosta a senátor Ing. Tomáš Jirsa, MBA